eFUNZINe
[aktualnosci][features][promocje][sklep][nowosci][spolecz][kontakt][pomoc]
[aktualnosci][features][promocje][sklep][nowosci][spolecz][kontakt][pomoc]
Kategorie
Sprzęt
nowe Amigi
klasyczne Amigi
płyty główne
obudowy
sloty Zorro
sloty PCI
akcesoria A500/600
karty turbo A1200
karty dla A3/4000
pamięć
karty graficzne
karty dźwiękowe i akcesoria
karty sieciowe
kontrolery I/O
modemy
video
scandoublery
tunery TV
układy ROM
stacje dysków
twarde dyski
napędy CD, CD-RW, DVD
akcesoria IDE
akcesoria SCSI
myszy
klawiatury
monitory
joysticki i pady
procesory i koprocesory
oscylatory
kable
zasilacze
dyskietki
Programy
płyty CD
programy
gry dla A500/600
gry dla A1200
gry dla CD32
Inne
książki i czasopisma
gadżety i koszulki
Nawigacja  >>  kontrolery I/O  >>  inne kontrolery

Catweasel MKIII PCI Flipper

>> powiększ
>> zapytaj
>> kupuję

Trzecia generacja kontrolerów Catweasel pokazuje, że kontrolery te zawsze były czymś więcej niż tylko kontrolerami stacji dysków.

Jeśli zacząłeś używać emulatora Amigi na nowoczesnym komputerze, z pewnością odczułeś, że wiele rzeczy różni się od oryginału. Nowy komputer nie czyta dyskietek amigowych, joystick nie pasuje do portu, a klawiatura ma mnóstwo klawiszy w miejscach, do których nie jesteś przyzwyczajony. Gdy przyzwyczaiłeś się do tej sytuacji, pojawia się kolejny problem - dźwięk nie brzmi dokładnie tak samo, jak to co słyszałeś przez wiele lat.

Catweasel MK3 rozwiązuje wszystkie te problemy.

Jak nazwa wskazuje, jest to karta PCI dla nowoczesnych pecetów, Maków oraz dla Pegasosów i Amigi One. "Flipper" oznacza, że kartę można odwrócić i używać także w slotach Zorro w Amidze. Nawet jeśli nie posiadasz slotów PCI ani Zorro, można ją podłączyć do portu zegara w Amidze 1200 specjalnym kablem.

Głównym zadaniem kontrolera Catweasel było zawsze umożliwienie odczytu niestandardowych dyskietek w zwykłych stacjach PC. Przy pomocy firmy specjalizującej się w odzyskiwaniu danych prowadzone są prace nad zaimplementowaniem możliwości odczytu ponad 1100 różnych formatów dyskowych, nawet tych, które zostały uznane za niemożliwe do odczytu poza macierzystym sprzętem. Nawet dyskietki 800 kB ze starych Maków mogą być odczytane przez standardowe stacje 1,44 MB, mimo, że były one zapisywane ze zmienną prędkością obrotową.

Aby przywołać prawdziwe uczucie grania w stare gry, Catweasel posiada dwa porty dla starych joysticków, używanych z Amigami, C-64, Atari itp.

Wielu użytkowników emulatorów Amigi, którzy używają ich do czegoś więcej niż gier, pragnie nadal używać prawdziwej amigowej klawiatury. Dlatego też Catweasel oferuje kolejne gniazdo - mini-DIN - do podłączenia klawiatury A4000. Można również użyć klawiatury A2000 lub A3000 podłączając ją przez przejściówkę.

Poza tym Catweasel daje możliwość opcjonalnego podłączenia oryginalnego układu dźwiękowego z C-64, zwanego SID (Sound Interface Device). Ta część kontrolera została przygotowana szczególnie dokładnie, aby odtworzyć dźwięk z C-64 dokładnie takim, jak brzmiał w oryginale. Jest to jedyna w pełni udana próba przeniesienia tego układu do świata sprzętu PC. Udało się to również dzięki temu, że montowany jest oryginalny układ SID z komputerów C-64.


Oferta cenowa


 
[nie]
12
469  zł 
Kupuj!
Twójkoszyk
0  zł
0 pozycji
gry1200
Ostatnia aktualizacja:

03-04-2017
eFUNZINe 2002-2005